Studenti oslaví svůj svátek zpěvem
15. listopadu 2007, -ucps-

Zítra v sedm hodin večer se nová aula Vysoké školy ekonomické v Praze rozezní zpěvem téměř dvou stovek studentů vysokých škol z různých částí republiky. Přijedou do Prahy, aby společně oslavili Mezinárodní den studenstva. Festival akademických pěveckých sborů FESTA ACADEMICA pořádá Unie českých pěveckých sborů, Vysoká škola ekonomická v Praze a Studentská komora Rady Vysokých škol.


Pěvecké sbory z vysokých škol v Plzni, Českých Budějovic, Brna a Ostravy spolu s domácím sborem Musica oeconomica představí na koncertě hudbu českých autorů 19. a 20. století. V průběhu koncertu bude slavnostně předána Cena Jana Opletala, která se každoročně uděluje jako uznání za občanskou angažovanost. Laureáta ceny zvolil v minulých dnech z došlých návrhů výbor složený z předních osobností českého akademického života.

Festival bude pokračovat sobotními koncerty v kostele svaté Ludmily na náměstí Míru, ve velkém sále Hlaholu a na Gymnáziu Jana Keplera, kde se představí pěvecké sbory z dalších českých vysokých škol. Osobní záštitu nad festivalem převzali ministryně školství Dana Kuchtová, ministr kultury Václav Jehlička, rektor Vysoké školy ekonomické, prof. Richard Hindls, a čestný předseda festivalové rady, prof. Pavel Klener. Všechny koncerty festivalu jsou přístupné veřejnosti, vstupné dobrovolné.

FESTA ACADEMICA. festaacademica@ucps.cz • © 2017 Unie českých pěveckých sborů. www.ceskesbory.cz